Bering Fortissimo (Mont)

Bering Fortissimo ilk motosiklet montumdu. Montumdu diyorum çünkü zorunluluktan dolayı sağlık ekiplerince parçalanmıştır 🙂

Bering Fortissimo

Bu mont kesinlikle %100 kışlık bir monttur. 4 mevsim diye satılır. Sakın aldanmayın. İçerisinde hem termal hem de yağmurluk görevi gören çıkarılabilir astarı mevcut fakat bu astar çıkartılsa dahi montun hiç bir yerinden hava alabileceği açıklık bulunmuyor. Ben zorunlu olarak yaz aylarına geldiğimizde yazlık mont almak durumunda kaldım. (onu da ayrı bir yazıda anlatırım.) Kullandığım beden WXL denilen King Size olanıydı. 6 saat boyunca yağmurda, yağmurluk kullanmadan sürdüm 1 damla su almadı. (ilk sefer yağmur ile tanışmadı, daha önce bir çok kez yağmurla haşır neşir oldu.) Montun dışı tabiiki ıslanıyor fakat astar içeri kesinlikle suyu almıyor ve ıslanmıyorsunuz.

17137319241_01f9fb200f_o

Artıları :
+Sağlam
+Yağmur geçirmiyor
+Sıcak tutuyor
+Hava alacak açıklık olmadığından rüzgar direnci iyi.
+Knox korumalar ile geliyor. (Dirsek, Omuz, Sırt)

Eksiler :
-Sadece kış mevsiminde kullanılabilir. Sıcaklık 25-28 dereceyi geçtiğinde terliyorsunuz. (iç astarı çıkartmış olmanıza rağmen)
-Boyun kısmını cırt tutuyor ve o cırt bir süre sonra tutmamaya başlıyor. Yetersiz.
-Bel kısmındaki gerdirme kuşakları D ring içerisinde dönüyor ve belden montu tam istediğiniz gibi ayarlayamıyorsunuz. Uğraşıp ayarlasanız bile sürüş esnasında o kuşaklar bozuluyor.

Bu da onu son gördüğüm yer 🙂

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments