Wolfram Softshell Mont & Pantolon

Belki adını hiç duymadınız şimdiye kadar, Bursa’da bir firma var adı Polar Parka ( http://www.extremgiyim.com )(Ben de yeni öğrendim).  Kendi markalarının ismi ise Wolfram (Uludağ’dan çıkartılan Tungsten madeninin diğer ismidir). Uzun zamandır gidip hem görerek, hem inceleyerek bir kaç kıyafet alma fikrim vardı. Kampta günlük hayatta kullandığım kıyafetler iş görse de , hem ağırlık hem hacim olarak çok yer kaplıyor ve fonksiyonları o ortama uygun değil bence.

Firmanın fiyatları gerçekten çok hesaplı , malzeme ise gayet kaliteli görünüyor. Tabii ki sizlerin olacağı gibi benimde şüphelerim var fakat şöyle düşünüyorum, Tekstil şehri olan Bursa, yurt dışına bu sektörde ihraç yaparken , bu sektörde ün yapmış bir şehir iken, bu şehrin tekstil firması ne kadar kötü olabilir ki? Açıkçası deneyerek, test ederek göreceğim, öğreneceğim.

Softshell Mont : Sol göğüste bir adet, yanlarda 2 adet olmak üzere dışarıdan erişilebilir 3, 2 adet iç tarafta olmak üzere toplam 5 cep.  Koltuk altlarında fermuarlı havalandırma. Montun içi tarafı polar. Ağırlık 787gr.

   

Softshell Pantolon : Yanlarda 2, arkada 1 toplam 3 cep, iki tarafta fermuarlı havalandırma. İç taraf polar kaplı. Ağırlık 781gr, çok farklı renkler de mevcut fakat benim bedene uygun sadece siyah vardı, mecburen siyah aldım.

   

Şimdi buraya kadar hafif soğuk ve bahar aylarında kullanmak içindi, yada yükseklere çıkar isem soğuk gecelerde. Bir de yazın kullanmak üzere Spyke Pantolon aldım. Ağırlık 343 gr, üzerime giydiğimde sanki üzerimde hiç bir şey yokmuş gibi hissediyordum. Biraz garipsemedim değil 🙂 yaz aylarında short ile dolaşarak böceklere, sineklere yem olmaktan ise bu daha iyi bir tercih olacak gibi duruyor 🙂

 

Not : Yukarıda test ederek göreceğim demiştim, 1 hafta kadar süre ile kullandım, test ettim, onayladım. Ürünler başarılı , tavsiye edilir.  Lakin su geçirmezlik konusunda başarılı değiller. (Tamam ilk etapta hemen geçirmiyorlar fakat sonrasında kumaş suyu bir güzel emiyor) 🙂

Peki su geçiriyor, neden tavsiye ediyorum? O kadar rahat ediyorum ki bu softshell mont ve pantolonda soğuk havaların tamamında uyku tulumunun içinde bunlar ile birlikte yattım ve rahat rahat sıcak bir şekilde uyudum 🙂 Su geçirmezliği ise zaten yanımda taşıyor olduğum alt-üst WEEDOR yağmurluk takımı ile sağlıyorum.

Subscribe
Bildir
6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih
Fatih
3 yıl önce

Bedenleri nasıl, sizin üzeriniz de ki hangi beden. 1,87 boy 95 kg kaç beden olur pantolon ve mont sizce

Fütursuzca Gezen Adam
Yönetici
3 yıl önce
Reply to  Fatih

Üzerimdeki mont ve pantolon ikisi de 3XL. Bedenler/kesimler regular fit. Benim 1.85 boy ve kilo 110. Bence size 2XL olur diye düşünüyorum.

Fatih
Fatih
3 yıl önce

Teşekkürler, netten almayı düşünüyorum da, değişimle uğraşmamak için sordum. Aslında telefonla sordum Xl olarak söylediler ama pek de emin değillerdi.

Fütursuzca Gezen Adam
Yönetici
3 yıl önce
Reply to  Fatih

O zaman şöyle yardımcı olabilirim. Ben normalde, Decathlon, Defacto, LC Waikiki, Mavi v.b. yerlerden aldığım kıyafetleri de 3XL olarak alıyorum ve tam uyuyor. Eğer bu mağazalardan birinden alışveriş yapıyor isen ve hangi beden sana oluyor ise onu al derim 🙂

Fatih
Fatih
3 yıl önce

Tekrar teşekkürler çok yardımcı oldunuz, XL alıyorum bahsettiğiniz markalarda da ben biraz üzerime yapışan giyiyorum ondan kaynaklı fark var. Xl deniyelim olmazsa değişiriz, yorumları görenlerde faydalanır 🙂 İyi akşamlar dilerim.

Fütursuzca Gezen Adam
Yönetici
3 yıl önce
Reply to  Fatih

Önemli değil 🙂 Faydam oldu ise ne mutlu