Tech90 Full Kevlar (Pantolon)

Yaklaşık olarak 10 ay kadar önce İç Ege turuna çıkmadan önce Tech90 Full Kevlar almıştım, tam da yaz mevsimine denk geldiğinden bir anda en çok kullandığım motosiklet pantolonu haline geldi. 

Pantolonun içi isminden de anlaşılacağı üzere full kevlar kaplı, belden paçaya kadar. dizlerde ve kalçalarda korumalar mevcut. Kimi arkadaşlarım sıcakta kevlar yakar , terletir v.s. demişti fakat 30° C’de de 40°C’de de kullandım , sıkıntı yaşamadım. Tabii ki bir fark illaki olacaktır (vardır) fakat beni rahatsız etmedi. 

Kullanım yorumlarım :

  • Full kevlar olduğu için diğer modellere göre biraz daha ağır. Ne kadar ağır? 371gr kadar. (Soldaki Tech90 Full Kevlar (1620gr), Sağdaki Tech90 City (1249gr))

 

  • 3 mevsim rahatlıkla kullanılabilir, Yaz için ideal, ilk bahar ve son baharda kullanılabilir fakat soğuk olan bahar günlerinde ve gecelerinde soğuktan sizi korumasını beklemeyin, içlik ile bir miktar daha iyi sonuç veriyor.
  • Yağmurda hiç kullanmadım, kullanır isem su geçireceğinden eminim zaten 🙂 Bu nedenle su geçiriyor diye not düşelim.
  • Tech90 ürünün arkasında!

Bu 10 aylık yoğun kullanım sonunda pantolonun başına ne haller geldi onu ayrıca anlatayım :

  • Düğme koptu. (pantolon yırtılmadı, metal kırıldı)
  • Sol ön tarafta bulunan astar yırtıldı.
  • Sol IMPATECH kalça koruma yarıldı.


Pantolon üzerimde iken hiç motosikletten düşmedim 🙂 yani herhangi bir şekilde pantolon, düşme, sürtünme v.b. duruma maruz kalmadı. Bu süre içersinde sadece 1 kez korumaları çıkartılarak 30 derecede 15dk kısa programda sıkma yapılmadan çamaşır makinasında yıkandı.

Bu konu ile ilgili olarak Tech90 ile irtibata geçtim. Bana, problemlerin giderilmesi için yardımcı olabileceklerini ilettiler ve pantolunu kendilerine kargo ile göndermemi talep ettiler. (Gidiş kargo ücreti bana ait, geri gönderirken  onlar ödedi) Kırmızı astarı komple değiştirerek yenilediler, yeni bir düğme taktılar ve siyah olan 1. nesil siyah korumaların tamamını (sağlam olan diğer korumalar dahil 4 korumanın tamamını) 2. nesil yeşil korumalar ile değiştirdiler. (Bu yeşil korumaların daha iyi olduğunu düşünüyorum, çünkü daha kalınlar ve şekil hafızalılar)  Bu işlemler için hiç bir ücret talep etmediler, hiç bir zorluk çıkarmadılar, Zaten bu pantolonu seviyordum, şimdi daha çok sevmeye başladım 🙂 

Sonuç : Tavsiye ederim fakat kış mevsiminde kullanmayı aklınızdan bile geçirmeyin 🙂

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments