Eken H9R (Kamera)

Eken H9R ‘ı şu anda kullanmakta olduğum kamerayı almadan kısa bir süre önce almıştım  (onu da daha sonra yazarım, biraz daha kullanayım 🙂 ) çok fazla kullanma fırsatım olmadı aslında ama genel olarak en sonda söylenen şeyi hemenaktarayım “F/P oranı mükemmel” . Bu paraya bu iş fazla bile 🙂 Aliexpress üzerinden 53,99$ ‘a almıştım (208 TL). Standart Paket + Yedek Pil + 2’li Şarj Cihazı ile birlikte aldığım için bu fiyat, Eğer sadece standart paketi alır iseniz bu da sizin için yeterli olabilir tabii ki bu durumda fiyat azalacaktır. Ayrıca belirtmekte fayda görüyorum H9 ve H9R’ın rasındaki fark kumanda farkıdır. Kumanda işe yarıyor, kumandalı paketi tercih etmenizi tavsiye ederim.


Gelelim izlenimlerime;

  • Wifi özelliği olması nedeni ile küçük bir kumandası mevcut ve güzel çalışıyor. Fakat kumandanın uzun ömürlü olarak bataryası biter ise ne olur bilemiyorum, bittiğinde göreceğiz artık. Arzu ederseniz mobil uygulama da mevcut.
  • 1080p 60fps’de , 1 batarya ile 1 saat 25 dk kayıt gerçekleştirdi. Timelapse özelliği mevcut fakat fotoğraf kalitesi kötü 🙂
  • Ses kayıt SJ4000’e göre daha iyi ama motosiklet sürerken yaptığınız kayıtlarda genel olarak uğultu hakim, arada bir yavaşladığınızda motorun sesini de yakalamıyor değil.
  • Menüsü çok hoş ve hızlı, kullanımı kolay.
  • Kutu içeriğindeki aksesuarlar yeterli.

 

Menü görselleri : 

Örnek Fotoğraflar :

 

Örnek Video : 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments