4Riders Town (Depo Üstü Çanta)

  

4Riders Town depo üstü çantayı bundan yaklaşık olarak 3 yıl kadar önce indirimli fiyat ile 40TL’ye almıştım. Şu an sanırım 120 TL yada daha fazla 🙂 O günden bu yana benimle birlikte 30.000 km kadar gezdi, CBF150 ve KLE500’de kullandım, daha büyük bir depo üstü çantası almam sebebi ile bu çantayı 2. depo üstü çanta olarak şehir içinde kullanmaya devam ediyorum. Çok basit, küçük, magnetli çantadır kendileri, ürün açıklamalarında kaç litre olduğu bile yazmaz. Tahminimce 3-4 litre civarında kapasitesi var. yağmurluğu yok, yağmur geçirir fakat nedendir bilinmez defalarca yağmurda bu çanta ile seyahat etmiş olmama rağmen su almadı. Maksimum performans , minimum maliyet ürünü 🙂

Kullanım notlarıma gelecek olur isek; 

  • Depo üstü çantaların tamamı depoyu çizer, bu da çiziyor. Kullanıma bağlı olarak çok çizdirir yada az çizdirirsiniz. Bu sizin elinizde. CBF150’de depo üstü kaplama film vardı, sıkıntı olmamıştı fakat KLE500’ün deposunu çizdim. (Umurumda mı? Hayır…)
  • 2 yıl kullandıktan sonra magnetleri tutan tekstil eskidi ve magnetler dışarı çıkmaya başladı. Magnetleri, sıcak silikon, şambrel + yapıştırıcı kombinasyonu ile tekrar yerlerine sabitledim. Halen kullanmaya devam ediyorum.
  • 3. yılına girince sol arka köşeden dikişleri patladı. 4 cm kadar bi açıklık oluştu, o açıklığı naylon bi iplik ile diktim ve kullanmaya devam ettim.
  • Fermuarı hiç bozulmadı, ilk gün gibi çalışmaya devam ediyor.
  • Çantanın içerisinde çanta dış katmanı ve iç astarı arasında 1cm kadar yumuşak sünger malzeme var, bu da çantanın dik durmasını, sağa sola yatmamasını sağlıyor, ek olarak içerideki malzemelere karşı da yumuşak bir zemin oluşturmuş oluyor.
  • Üstteki şeffaf alanın altında, içine koyduğunuz telefon, gps v.s. düşmesin diye cırt cırt var fakat o cırt cırta kesinlikle güvenmeyin. İzmir Çevre yolunda, gps’i açtım, telefonu koydum 3 km sonra bir baktım ki telefon yok. telefon kucağımda ve düştü düşecek. Telefonu şans eseri kurtardım sornasında ise oradaki cırt cırtı sökerek yerine kendim daha büyük ve heavy duty bir cırt cırt diktim. Orjinalinden daha iyi oldu 🙂

Son tahlilde :  Depo üstü çanta işte, daha ne olsun ki!  😎 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments