4. KLE500 Kampı – Eğirdir, Isparta

19-20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde KLE500 Türkiye ekibi ile birlikte 4. kampımızı Eğirdir Gölü’nde gerçekleştirdik. Tarihi aylar öncesinden belirlediğimiz için hava tahmini konusunda pek şansımız olmadı. Zaten genel olarak KLE kampları yağmurlu geçiyor. Nereye gider isek, yağmuru peşimize takıp gidiyoruz 🙂

Eşyalarımın tamamı, çıkış öncesi foto ve ilk mola

Yolda giderken 8 saat boyunca, dönerken de 6 saat boyunca yağmur yedim. Ahmak ıslatandan tutunda sağnak yağmura kadar tüm çeşitlerini yedim 🙂 Çantalar su geçirmedi ama yağmurluk bile, “böyle yağmur olmazolsun” diyerek su koyverdi. Forma Adventure botlar 4-5 saat boyunca su geçirmedi ama deri suyu emerek içeriyi nemlendirmeye başladı son saatlerde. (bot yağmurluğum vardı fakat kullanmadım)

Ne olacak bu kadar yağış? Bakışları 😛

Şansımız varmış ki, kamp alanında bizden başka kimse yoktu (olmasını beklemiyorduk zaten 🙂 ), kamp alanına ait mutfağı kurulanmak için kullandık. Tesis ile ilgilenen belediye çalışanları sağolsunlar birde ısıtıcı verdiler. Tüm gece boyunca yağmur yağdı fakat Çadırın su geçirmesi gibi bir problem yaşamadım. Hava soğuk olmasına karşın ise kışlık uyku tulumum görevini yerine getirdi ve çok rahat bir uyku çektim. Tabii ki tüm bunlara ek olarak grip olmam vardı ki sormayın gitsin. Bir kere söz verdik, o kampa gidilecek! Grip olarak yola çıktım, grip olarak döndüm. Tabii ki dönüşte eski sağlığıma kavuşmam 2 hafta sürdü. Kampta gündüzleri ayaktaydım fakat geceleri hastalık nedeni ile hep erken yattım. 

Kampın son günü şansımız döndü ve güneş yüzümüze güldü. Dönüşte Afyonkarahisar’a kadar çok güzel ve güneşli havada sürdüm. Sonrası tabii ki yine yağmur 🙂 İyisiyle kötüsüyle, yağmuruyla güneşiyle güzel bir kampı daha anılarımıza eklemiş olduk.

 Kampa ait tüm fotolar aşağıda, yorumsuz sunuyorum. Tabii ki bir de video var ki, bir çok kişi tarafından beğenildi. Onu da ekliyorum hemen 🙂

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments